Blog > Komentarze do wpisu
Chyba zamykamy?

fot. BJK / Stacja PR

Od marca jestem pochłonięty innym miejscem, innym miastem, inną przestrzenią. Choć moje fotoblogowanie zawsze było okazjonalne to jednak zachowywało jakąś tam regularność oraz oparte było na jakiejś obserwacji spraw związanych z Rzeszowem, nawet jeśli miasto to obserwowane było przeze mnie tylko weekendowo po przyjeździe z Krakowa. Wszystko to skończyło się w momencie przeprowadzki do Warszawy, gdzie codzienne życie jest na tyle pochłaniające (także w sensie energii), że uwagi z trudem starcza na inne rzeczy, tym bardziej inne miasta. Przyjeżdżam coraz rzadziej. Patrzę na Rzeszów, cieszę się nim, jego coraz lepszym uporządkowaniem w architekturze zieleni, czystością, spokojem. Mam nadzieję, że Rzeszów kiedyś będzie równie dobrze zaprojektowany pod względem tkanki miejskiej, że architektura będzie wyznacznikiem poziomu tego miasta. Ale nie łudzę się za bardzo.

Nie będzie już więcej zdjęć, a nawet jeśli kiedyś będą to rzadko i nieregularnie. Bardzo dziękuję wszystkim za odwiedziny, za maile i komentarze. Były chwile, że się sprzeczaliśmy, nawet bardzo ostro, ale zawsze były to spory "o coś". Dopóki spieraliśmy się zajadle o coś, znaczyło to, że nam na tym bardzo zależało. Mam nadzieję, że Państwo nie odpuścicie: miastu, urzędnikom, sobie.

Pozdrawiam
BJK

sobota, 23 października 2010, miasto.rzeszow

Polecane wpisy

Komentarze
anuszka_ha3.agh.edu.pl
2010/10/24 00:09:16
Hihi, wszyscy w końcu lądujemy w Warszawie... Witam!

Mam nadzieję, że Rzeszów kiedyś będzie równie dobrze zaprojektowany pod względem tkanki miejskiej

Równie jak co? Chyba nie jak Warszawa??
-
miasto.rzeszow
2010/10/24 00:25:11
Równie dobrze pod względem tkanki miejskiej jak pod względem architektury zieleni.

A Warszawa powoli się budzi, nowe rzeczy się bronią jako tako.
-
miasto.rzeszow
2010/10/24 10:00:11
ach, no i witam również w Centrali. Ilekroć idę Chmielną w stronę Nowego Światu, mam wrażenie, że idę 3go maja w Rzeszowie. Podobieństwa jakieś są :)
-
Gość: m, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/10/25 23:11:39
I zrobiło się smutno.. Pustka jakaś. Szkoda! Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wróci Pan z brzydkiej stolicy, do tej troszkę mniejszej, ale naszej - stolicy Podkarpacia, i blog się reaktywuje ;) Pozdrawiam serdecznie, M
-
miasto.rzeszow
2010/10/26 17:24:33
Dzięki. To miłe. Pozdrawiam również.
-
miasto.rzeszow
2010/10/26 18:26:16
a i jeszcze dopisek odnośnie "brzydkiej Warszawy". Będę bronił tego miasta, jego "brzydota" ma kontekst ściśle historyczny - wojna, powstanie, odbudowa, która nie zawsze była właściwa, oraz wieloletnie zaniedbania. Natomiast bez wątpienia jest to miasto, które ma ogromne szanse na zmianę. To widać. Mieszkańcom bardzo zależy na tym, aby adaptować je do warunków ludzkich. Są miejsca, które już w tej chwili zostały całkowicie zrewitalizowane i odmienione nie do poznania. Życzyłbym Rzeszowowi takiej energii, takich ludzi (stowarzyszeń: brawo Forum Rozwoju Warszawy!) i - co tu ukrywać - takich środków (w postaci inwestorów). Warszawa mimo swoich kalectw jest fantastycznym miastem. Trzeba trochę poszukać, aby się w nim odnaleźć. I bywa naprawdę piękna. Piszę to z całym swoim (dziesięcioletnim) bagażem mentalnym mieszkańca Krakowa, który to Krk uwielbiam pod względem zabudowy, atmosfery (coraz mniej dusznawej) i przestrzeni.
-
Gość: minorka, 188.33.227.*
2010/12/02 20:23:41
Twoje zdjęcia są bezapelacyjnie rewelacyjne!!! Nie myślałeś może o projektowaniu pocztówek? W Rzeszowie nie ma żadnych dostępnych kartek singleview - a jak już to tylko przedstawiające Zamek Lubomirskich z jednej i tej samej, nudnej perspektywy. Może i nie byłoby to dochodowe przedsięwzięcie (chociaż kto wie?) ale jakaż to byłaby satysfakcja rozrzucić własne prace po całym świecie za pomocą napalonych postcrosserów do których i ja należę :)
-
Gość: Zuza_M, *.play-internet.pl
2011/04/18 11:56:36
Na babskie rzeszowskie pogaduchy zapraszam serdecznie na nowo otwarty po przebudowie NETKOBIETY.PL - portal dla nowoczesnych, aktywnych i uśmiechniętych kobiet z klasą!

netkobiety.pl/t10139.html
-
kastaniett
2011/07/26 15:59:06
Szkoda że kolejny (dawniej było ich 5) z blogów upada. Ja może nie jestem mistrzem fotografii, muszę się wiele od Ciebie nauczyć, ale zapraszam ;) Dawniej tworzyłem bloga erzeszow.blox.pl (został on niesamowicie miło przyjęty przez czytelników) obecnie nic tam nie ma, a poza tym, teraz stawiam na coś innego. Zapraszam i czekam na częstsze fotogalerie :)
rzeszUFF.blox.pl ;)
-
2013/01/24 16:57:11
Szkoda, że trafiłam tutaj tak późno. Bardzo wiele tutaj pięknych fotografii, pokazujacych to miasto ze wspaniałej perspektywy - aż się wie, że nasz pit 40 nie idzie na darmo. Ale cóż, nic nie trwa wiecznie.
-
2013/10/07 15:20:43
Wypasione kadrowanie i uważam, że masz talent. Sam też lubie zdjęcia, obecnie jednak zainteresowałem się zabawą ze zdjęciami w komputerze. Wkręciłem się w memy bardzo mocno. Parę dn temu robiłem żartobliwe obrazki głównie o referendum warszawa lub generalnie o polityce
-
Gość: meble biurowe rzeszów, *.static.ip.netia.com.pl
2015/07/28 12:30:29
ile byśmy się nie starali to zawsze będziemy troszkę z tyłu w porównaniu do kultowych miast jak wrocław